Polska

Teatr Nikoli

Motywem przewodnim warsztatów i pokazu po warsztatowego będzie „Legenda o królewskim źródle” z którego wodę miał pić sam król Władysław Jagiełło. Zimna i krystaliczna woda posiadała znane okolicznym chłopom właściwości lecznicze. Poprzez teatr ruchu będziemy tworzyć z grupą warsztatową scenki ukazujące magiczną moc jaką posiada źródło.
Pojawi się postać smutnej, biednej i chorej dziewczyny, która pijąc wodę ze  źródła wyzdrowiała i poznała mężczyznę, który otoczył ją miłością tak ogromną, że radość trysnęła z jej głębi.
Podlana jabłoń obrodziła w niezwykłego smaku soczysty owoc a winogrona, które wcześniej marne dawały plony zagościły obszerną ilością na ślubie zakochanych, również w postaci smakowitego wina.
Wykwintny stół napoił i wyżywił wszystkich przybyłych gości a woda źródlana, która w czystej postaci również pojawiła się na nim, dodała sił i energii przyczyniając się do kolejnych cudów świadczących o jej magicznej mocy.

Warsztaty obejmują elementy pantomimy, akrobatyki, teatru dell’Arte, żonglowania, improwizacji tanecznej, improwizacji z partnerem oraz z przedmiotem pod muzykę klasyczną, współczesną, jazzową, etniczną itd. Różnorodność proponowanych elementów daje uczestnikom możliwość obudzenia swojego ciała oraz uruchomienia twórczego potencjału do kreowania ciekawych postaci poprzez ruch organiczny, gest, wyraz oraz mimikę.
 
Celem jest otworzenie młodzieży na poszukiwanie rozwoju poprzez różne kierunki sztuki. Istotą jest czerpanie z nich inspiracji do tworzenia nowego dzieła. Efektem pracy warsztatowej jest umiejętność podejmowania improwizacji teatralnej, poszukiwania własnego, indywidualnego stylu oraz lekkiego i swobodnego zachowania się w danej sytuacji, co owocuje nie tylko w realizowaniu siebie na scenie, ale również w życiu codziennym. Główną ideą jest otwartość na nieustanne poszukiwanie.
 
Warsztaty poprowadzi Mikołaj Wiepriew reż. Teatru Nikoli
Asystent: Dominika Jucha
partnerzy ckis Visegrad Fund art prometheus Nyirbatorert Alapitvany Thalia Teatro Radio Centrum Kalisz
Brama do La Strady. 2015 CKiS. Wszelkie prawa zastrzeżone.