Czechy

Teatr Continuo

Temat przewodni warsztatów:  Słowo "legenda" ma kilka znaczeń. W literaturze nawiązuje do życia świętych, męczenników i bohaterów. Może to być również tekst objaśniający mapy, zdjęcia i książki techniczne. Również wymyślona historia jest znana jako "legenda".

Ale gdzie przynależą legendy „rdzenia” naszego jestestwa i jakie one są?

Ciało w przestrzeni i przestrzeń w ciele, to są tematy, które będą głównymi filarami warsztacie Continuo. Poprzez pracę z ciałem, materią, a także obiektami pod przewodnictwem Continuo możesz szukać i odnaleźć historie, które odbywają się głęboko w nas, jak i w świecie, który jest wokół nas.

Warsztaty będą opierały się na metodach pracy Teatru Continuo: poszukiwaniu autentycznej, indywidualnej ekspresji, poprzez połącznie artystycznego wyrazu z grą fizyczną, rytmem i muzyką.
Zajęcia będą koncentrowały się na podstawowych środkach ekspresji aktorskiej (ruch, rytm, głos), na pracy zespołowej / pracy w duetach / solówkach.

Punktem wyjścia będzie seria ćwiczeń stworzona w oparciu o metody pracy Teatru Continuo, obejmująca następujące tematy:
- Ciało i przestrzeń
- Środek ciężkości
- Praca z partnerem
- Rytm i muzykalność
- Głos i tekst

Warsztaty poprowadzą aktorzy Teatru Continuo.
 Zajęcie będą trwały od 4 do 6 godzin dziennie i będą bardzo intensywne. Warunkiem udziału jest dobra kondycja fizyczna i psychiczna oraz zainteresowanie tematyką warsztatów.
 

partnerzy ckis Visegrad Fund art prometheus Nyirbatorert Alapitvany Thalia Teatro Radio Centrum Kalisz
Brama do La Strady. 2015 CKiS. Wszelkie prawa zastrzeżone.