Polska

Teatr Nikoli

"Lot nad kukułczym gniazdem"
Warsztaty obejmują elementy pantomimy, akrobatyki, teatru dell’Arte, żonglowania, improwizacji tanecznej, improwizacji z partnerem oraz z przedmiotem pod muzykę klasyczną, współczesną, jazzową, etniczną itd. Różnorodność proponowanych elementów daje uczestnikom możliwość obudzenia swojego ciała oraz uruchomienia twórczego potencjału do kreowania ciekawych postaci poprzez ruch organiczny, gest, wyraz oraz mimikę.
 
Celem jest otworzenie młodzieży na poszukiwanie rozwoju poprzez różne kierunki sztuki. Istotą jest czerpanie z nich inspiracji do tworzenia nowego dzieła.
 
Efektem pracy warsztatowej jest umiejętność podejmowania improwizacji teatralnej, poszukiwania własnego, indywidualnego stylu oraz lekkiego i swobodnego zachowania się w danej sytuacji, co owocuje nie tylko w realizowaniu siebie na scenie, ale również w życiu codziennym. Główną ideą jest otwartość na nieustanne poszukiwanie.
 
W warsztatach podjęty zostanie temat lotu. Celem spotkań będzie obudzenie zarówno ciało jak i wewnętrznej siły młodych artystów do nieustannego dążenia ku twórczej wolności. Uczestnicy będą przygotowywać i wezmą udział w przedstawieniu "Lot nad kukułczym gniazdem".
Warsztaty poprowadzi Mikołaj Wiepriew reż. Teatru Nikoli
Asystent: Dominika Jucha
partnerzy ckis Visegrad Fund art prometheus Nyirbatorert Alapitvany Thalia Teatro Radio Centrum Kalisz
Brama do La Strady. 2015 CKiS. Wszelkie prawa zastrzeżone.