TEATR CONTINUO (CZECHY)

Przy ścianie

Teatr Continuo właśnie pracuje nad nowym spektaklem ulicznym na rok 2014. Ten projekt uliczny będzie się koncentrował na  pionowości, charakterystycznej muzyce na żywo i unikalnej scenografii.
 
Ściana jest, oprócz jej praktycznego wykorzystania, ważnym symbolem. Jednocześnie chroni nas, ale także oddziela, ogranicza, blokuje nas i stoi na naszej drodze .
 
Anonimowa ściana i jej historia w procesie czasu. Ściana, gdzie ludzie zostali straceni, gdzie kochankowie spotykali się potajemnie. Ściana, przez którą ludzie mogą uciec do lepszego świata. To ściana, w której zostały napisane wiadomości i rewolucyjne slogany, ściana, na której przyklejane są plakaty i ulotki najnowszych produktów, które trzeba mieć. Z jednej strony ochrania nas przed czymś, co jest na zewnątrz, dziwnym, niebezpiecznym lub po prostu nieprzyjemnym. Z drugiej strony może być również barierą dla naszej podróży. Podróży w nieznane i obce, jednakże tak ważną.
 
Kompozycja swobodnych wspomnień na temat ściany tworzy fizyczny i wizualny spektakl uliczny Teatru Continuo. Artystyczne obrazy są mieszane z teatrem fizycznym, komedia zamienia się w tragedię, pion zmienia się w linię poziomą i odwrotnie. Na końcu nie wiemy, co jest na dole, a co jest na górze, kto jest w środku, kto jest na zewnątrz i przede wszystkim, co jest za ścianą.
.
partnerzy ckis Visegrad Fund art prometheus Nyirbatorert Alapitvany Thalia Teatro Radio Centrum Kalisz
Brama do La Strady. 2015 CKiS. Wszelkie prawa zastrzeżone.